Yan Sanayi Ne Demektir?

Yan sanayinin anlamı sanayi işletmelerinde üretim maliyetlerinin yüksek olması ya da teknoloji kapasitelerinin yetersiz kalması sebebiyle şahsi imalat programlarına alamadıkları ürün, parça ya da hizmetleri diğer üreticilerden tedarik etmeleridir.

Yan sanayi de üreticiler ürünü, parçayı ya da hizmetleri ana sanayicilerin belirledikleri ölçü şekil veya standartlara uygun bir biçimde önceden hazırladıkları anlaşmalar doğrultusunda üretmek zorundadırlar. Türkiye’de yan sanayi 1980’li yıllarda bir hayli gelişi ve piyYan Sanayi Ne Demektir?asa ekonomisini ilgi görmesi ile sektöründe kısa zaman içerisinde büyük yol kat etmiştir.

Türk Yan Sanayi Borsası Ne Demektir?

Türk Yan Sanayi Borsası; yan sanayi sektöründe hizmet veren küçük ya da büyük ölçekli işletme vay firmaları ihracata yönlendirmek ya da ihracatlarını artırmak amacıyla verilen hizmettir. Borsanın bilgi bankasına kayıtlı olan üyeleri ilk olarak pilot sektörler olarak seçilerek plastik, metal eşya, kauçuk, elektrik ve elektronik dallarında çalışmakta ve otomotiv, makine beyaz eşya, inşaat, ev aletleri, çimento, maden ve elektrik elektronik sektörlerine hizmet vermektedirler. Düzenlenen firma veya şirket bilgileri yurt içi ve yurt dışından gelen talepler en yoğun yan sanayi eşleştirmesinde kullanılmaktadır.

 Türk Yan Sanayi Borsası Üyelik İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

Türk yan sanayi borsasına üye olmak isteyen firma ve şirketler “Firma Profil Form” larını doldurarak Borsaya iletmeleri yeterli olacaklardır. “Firma Profil Formu” TYSB tarafından incelenmeye alınacaktır Formadaki bilgileri tatminkar olması ve firma ya da işletmenin üyelik işlemi için uygun koşulları sağlaması durumunda kodlama ile elektronik ortama aktarma işlemlerini tamamlamaları durumunda üyelik işlemleri gerçekleştirilmiş olunur. Türk yan sanayi Borsasına üye olan firmalar ise üyelik bilgilerine www.ito.org.tr/tysb adresinde ulaşabilirler.

Yan Sanayi Önemli midir?

Her neresi olursa olsun bir ülkenin kalkınması için yan sanayinin de gelişmiş ve güçlü bir yapıya sahip olması çok önemlidir. Ayrıca yan sanayinin rekabet gücünü artırabilmek için de ana sanayi ile yan sanayi arasındaki uyumun sağlanması çok çok önemlidir.

Orjinal Doffset Ürünü

Akma ya da solma durumlarına karşı dayanıklılığını koruyan mat yüzey etiket çeşitleri sitemiz üzerinden satışa sunulmaktadır. Su ile temas durumunda bile üzerinde yapılan baskılarda akma meydana gelmemektedir. Ürün pek çok alanda kullanım imkanı sağlamaktadır. Firmaların etiket ihtiyaçlarını gidermek için çeşitli boyutlarda etiket tasarımları sitemizde yer almaktadır.

減肥藥台灣訂購

其實最重要的即使熱愛食物,即使吃了不健康的東西別有負罪感,對食物沒有消極態度,減肥藥時不時吃點肉、吃點油炸食品、吃點加工食品都沒關係只要整體上飲食健康。