Tasarım

İnsan yaratıldığından bu yana ihtiyaç sahibiydi. Bunları karşılamak için de birtakım nesnelere gereksinimi vardı. Bu nesneleri kendi çabasıyla oluşturmayı düşünürken yeni ihtiyaçlar ortaya çıkıyordu. Bunların hepsini karşılamak için de öncelikle bilgi gerekiyordu. İnsan düşündü ve “pratiklik” oluştu.

tasarim

“Nasıl daha hızlı yapabilirim?”, “Nasıl daha az yer kaplar?”, “Nasıl daha hızlı üretir?” gibi sorular insanın aklına yerleşti. Bu da hem gereksinimleri karşılamak hem de bu soruların cevabını hayata geçirmeyi sağladı. Böylece aklımızdaki tüm istek ve bilgileri birleştirdik. Sonunda ikisi bir arada olabildi. Örneğin hem oturmak için hem de masa olarak kullanılan değişik ve akıllıca fikirler… Bunları hayata sokmak da bizim elimizdedir. Fikirler asla küçümsenmemelidir. Bir fikir belki dünyayı kurtarır belki de hayatımızı. Bir insanın davranışları engellenebilir ama düşünceleri asla.

tasarım

İnsanoğlu her zaman daha iyisini ister. Bunu yapmaya çalışırken de aklını kullanır. Tasarım da akıl ve isteğin ortaya çıkardığı inanılmaz sonuçlardır. Bu sonuçların da değerlendirilmesi gerekmektedir. Böylece dünyaya, ülkemize, gelecek nesillerimize bir katkımız olur. Bu katkı belki de ismimizi tarihe kazımakta kullanacağımız bir kalemdir…