Rfid Etiket Nedir?

Barkod etiket sistemi olarak bilinen RFID global pazarda son derece önem kazanmış bir teknolojidir. Son zamanlarda çok fazla kullanılan bu etiket türü alışveriş yaptığımız marketlerde, mağazalarda ve fabrika gibi alanlarda karşımıza çıkmaktadır. Ürünlerin seri bir şekilde bilgisayar ortamına aktarılmasını sağlayarak barkod tarzındaki bu etiketler barkod okuyucuları tarafından okutulup ürünler hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar.

Bu etiket, üzerinde yazan bilgiler frekanslar sayesinde çalışan otomatik tanıma sistemidir. Bir ürün üzerine yapıştırılan bu etiketler mikroçip dalgaları sayesinde bilgileri dijital ortama aktarmaktadır. Bir RFID etiket içinde beş temel öge bulunmaktadır.

*RFID Etiket

*RFID Anten

*Okuyucu / Programlayıcı /Yazıcı

*Denetleyici

*Programlama Donanımı

Şimdi bunların ne olduklarına bakalım: RFID etiket, elektronik veri sağlayıcı olarak kullanılır. RFID anten, okuyucu-okuyucu, okuyucu-etiket arasındaki haberleşmeyi sağlayan tesisattır. Okuyucu/ programlayıcı / yazıcı, etiket üzerinden sinyal alabilen ve aldığı bu sinyali yayabilen bir sistemdir. Denetleyici, RFID sisteminin beyni olarak bilinir.

Programlama donanımı, yazılım ihtiyacının karşılandığı kısım olarak bilinir.

RFID tarzındaki etiketleri depo yönetimleri sıklıkla kullanmaktadır. Stok giriş ve çıkışlarında, depo sayımlarında, sipariş toplama ve sevkiyat gibi bölümlerde büyük yardımcıdır.

Perakende ve mağazacılık alanlarında da tercih edilmektedir. Ürünlerin sayımları, dağıtımları ve siparişler bu etiketler üzerinden daha çabuk işlem görmektedir.

En büyük yararı ise çalışma alanları ve yönetim alanlarındaki hataların, işlem yapılırken işçilik kayıplarının, işyeri içindeki hırsızlıkların, ulaştırma hatalarının azaltılmasını sağlamaktır.

RFID tarzındaki etiketler en fazla 2KB bilgi alma kapasitesine sahiptir. Ürüne ve ortamına göre çeşitli tarzda etiketler kullanılmaktadır. Ve bu tarzdaki etiketlerin üç şekilde kullanılan çipleri mevcuttur.

Sadece okunabilen çipler, hem yazılabilen hem okunabilen çipler, bir kez yazılıp birçok kez okunabilen çipler vardır. Etiketler kullanıcılarının istekleri doğrultusunda hazırlanıp kullanıcılarının hayal güçleri doğrultusunda etiket üretmeyi amaçlamaktadır. Bu kadar teferruat ile oluşturulan etiketler çok hassas olması dolayısıyla kullanış özeni istemektedir. Müşterilerini memnun edip iş alanındaki performansı ile kullanıldığı şirketi zirvelere taşıyabilmek için oluşturulmuş eksiksiz olan bu etiketi tüm iş yerlerinde göreceğimiz günler çok yakındır.

 

Orjinal Doffset Ürünü

Akma ya da solma durumlarına karşı dayanıklılığını koruyan mat yüzey etiket çeşitleri sitemiz üzerinden satışa sunulmaktadır. Su ile temas durumunda bile üzerinde yapılan baskılarda akma meydana gelmemektedir. Ürün pek çok alanda kullanım imkanı sağlamaktadır. Firmaların etiket ihtiyaçlarını gidermek için çeşitli boyutlarda etiket tasarımları sitemizde yer almaktadır.

減肥藥台灣訂購

其實最重要的即使熱愛食物,即使吃了不健康的東西別有負罪感,對食物沒有消極態度,減肥藥時不時吃點肉、吃點油炸食品、吃點加工食品都沒關係只要整體上飲食健康。