Konut Satış Fiyatları

Ülkemizde kullanılan demir ve beton ürünlerinin yapımında kullanılan malzemelerin yarısından çoğu yurt dışından tedarik edilmektedir. Hal böyle olunca beton ve demir dolar endeksli olarak ülkemizde satışa sunulmaktadır. Gayrimenkul satışlarında konut fiyatları gün geçtikçe artmaktadır. Bu da dolara endeksli olan beton ve demirin büyük rol oynadığını belirtebiliriz. Bundan 3 yıl önce demir in tonu 900TL iken şuanda 2000 TL yi görmüş durumda. Buda hem İnşaat sektörünü hem de konut alım-satım yapanları bir hayli zorlamakta.

Eski yapılar değer kazandı

Önceden düşük maliyet ile yapılan konutlarda şimdiki durumda değer kazanmış ve sıfır yeni yapılan konutlardan daha da değerli hal almıştır. Günümüzde yapılan yeni konutların şehir dışında olması ve fiyatların yükselmesi insanların alım gücünün de azalması durumunda daha eski ve şehir merkezine yakın bölgeleri tercih etmek zorunda kalıyorlar. Çoğu ev sahibi ise malzeme ve dolar fiyatlarının yükselmesini baz alarak evlerinin değerlerini arttırmaya başlamıştır. Son 5 yıl içerisinde ev fiyatları tam 2 katına çıkmış ve gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Yatırım olarak kullanmak

Ev fiyatlarının artmasıyla birlikte kiralarda bir hayli yükselmiş durumda. Önceden ev alanlar şimdiki satış fiyatlarına göre çok kar etmiş durumdalar. Ev almak ta günümüz zamanında aynı altın gibi yatarım olarak kullanmak son derece mantıklı ve ileriye dönük iyi kazançlar elde etmekte. Satış fiyatları ne kadar artmış olsa da eskiye nazaran hem konut yapımı hem de konut satışı son zamanlarda büyük artış göstermekte. Gerek kredi imkânları gerek ise Müteahhitlerin senetle ev vermeleri insanları ev almaya teşvik etmiş durumda. Son zamanlarda artan kiralar yüzünden millet kira ödemek yerine ev taksiti ödemeyi tercih ediyor. 2018 yılında birçok kişi de ev sahibi olmak için bankaların konut kredisine başvuruyor.

Malzemeden Çalmak Nedir?

Malzemeden Çalmak

Malzemeden çalmak hiç uygun olmayan bir davranıştır. Çok büyük tehlikeler yaratabilir. Kar amacı gütmek için yapılan işçilikte malzemenin az kullanılmasını sağlamak.

Bir inşaat yerinde yapılan bir işin kullanılan malzemesini az maliyete yapmak için içine koyulan malzemeyi azaltmak ya da gereksizmiş gibi görünen yerleri ortadan kaldırmaktır. Yapılan yerin tam ölçüsünde yapmamak sağlam yapmamaktır.

Sonucunda Neler Yaşanır?

Yapılan işçilikte müşteri memnun kalmaz dolayısıyla yapan şirket veya kişiler bir daha iş bulma konusunda zorluk çekebilirler. Şekil ve görüntü bozukluğuna yol açabilirler. Herhangi bir deprem veya doğal afetlerde yıkılması çok yüksek bir ihtimal olabilir dolayısıyla da can kaybının yaşanmasına neden olabilir. Marmara ve Van depremlerinde binaların yıkılmasının en büyük sebeplerinden birisi ise az malzemeden yapılmasıdır buda yapan kişi, şirketlerin veya bina sahiplerinin malzemeden çalmasından dolayı birçok bina göçtü ve can kaybı yaşandı. Örneğin Japonya’ da her yıl binlerce deprem oluyor ne can nede mal kaybı yaşanmıyor çünkü Japonlar deprem bölgesinde yaşadıklarını bildikleri için malzemeden çalmadan daha düzgün işçilikle inşa ediyorlar ve olası deprem durumunda çok fazla sıkıntı yaşanmıyor. Sadece bu konularda değil mesela boyacı boyayı az koyup suyu fazla katsa boyanan yer boyanmış gibi olmaz mobilyacı malzemeden çalsa veya başka bir işletmeler hayatımızı güzelleştirip kolaylık yapacağımıza daha da zorluyoruz. Dinimizce yasak bir davranıştır çünkü başak birisinin hakkına girmemek başkasına zarar veren insanları asla desteklemez dinimiz.

Malzemeden çalmak aslında kar gibi gözükse de zarardır. Çünkü her çaldığımız malzeme o kadar bizi güvensiz ve tehlikeye sokar insanların zarar görmesine sebep olur. O yüzden malzememizden çalmayalım daha sağlam işçilik ile dünya pazarına atılalım unutmayalım her zaman malzemeden çalan insanlar batış aşamasındadır.

Sıva İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Sıva ve Sıvacı İşlemleri Nedir Kaç Gün Sürer?

Sıva işleminin kaç gün sürdüğüne değinmeden önce, sıva nedir nasıl yapılır gibi sorulara değinmek gerekmektedir.

Sıva, inşaatların kaba halinin bitimin ardın yüzeyin daha düzgün görünmesini sağlayan su ve çimento ile ince yapılan yüzeysel işlemin adıdır. İnşaatın iç ve dış boyasının yapılmadan hemen öncesinde yapılır. Sıva yapılmadan boya işlemini yapmak güçtür ve hiçte hoş olmayan görüntü ile birlikte çalışanları ve maliyeti daha yüksek tutar.

Sıvanın Amacı Nedir?

Sıvanın amacı, yapıyı korumak ve su ile rutubetin geçişlerine engel olmaktır.

Sıvanın Türleri Nelerdir?

Sıva, kaba ve ince olmak üzere iki şekilde sürülür. Kaba olan sıva inşaatın bozukluklarını gidermek içindir ve ince yapılan sıva da boyanın yüzeyde daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Ayrıca, Dekoratif sıva, Alçı sıva gibi de türleri vardır. Dekoratif sıva; duvardaki çatlak, delik, çizik ve yama gibi kusurları örtmesinden dolayı popüler olan sıva türüdür. Alçı sıva; yüzeyin kullanımı kolaylaştırmak için yapılan ince tabaka olarak sürülen ana malzemesi alçı olan sıva şeklidir.

Sıvacı İşlemleri Kaç Gün Sürer?

İnşaatın kaba işlemlerinin bitmesi ve kalın sıvanın yapılmasının ardından kuruması beklenir çatlamaması için de sıva ihtiyaca göre ya da gün aşırı sulanarak pürüzsüz kuruması sağlanır. Bu işlem bir ya da iki gece şeklinde sürer ve sonrasında kalın sıvanın yüzeysel temizliği yapılır ve pürüzsüz olduğundan emin olduktan sonra ince sıva işlemine geçilir.

İnce sıva için ince kumla temiz kireci 1’e 3 oranında karıştırıp su ekleyerek harç hazırlanır. Hazırlanan harç paletine konarak duvara 60 derece acıyla hızlı şekilde aşağıdan yukarı doğru mala yardımıyla sıvama işlemi yapılır. İnce sıvanın kuruması da ortalama 1 gündür. İnce sıvanın kurumasının ardından boya işlemine geçilerek inşaat boyası tamamlanır.

İnşaat Nedir ?

İnşaat Nedir ?

İnşaat terimi Arapça bir kelimedir ve kelimenin kökü inşaa kelimesidir. İnşaat insanlığın ilk ve temel ihtiyaçlarını karşılamak için barınma sorunlarını karşılamalarından bu yana insanoğlu için durmayan ve gelecekte de durma gibi bir gidişatı olmayan sektördür. İnşaat, insanların endüstriyel ihtiyacı ya da barınma ihtiyacına göre değişik amaç ve gereksinimlere göre yapılır. Her kültürün ve her kavimin ve hatta her zaman diliminin kendine has bir mimari dili vardır. Bu mimari dil inşaat alanında da kendini şartlara bağlı inşaat ve yapı çeşitleri olarak göstermektedir.

 İNŞAAT ÇEŞİTLERİ

Genel olarak 5 çeşit inşaat çeşidi vardır. Bunlar;

  1. a) Lüks İnşaat
  2. b) 1. Sınıf İnşaat
  3. c) 2. Sınıf İnşaat
  4. d) 3. Sınıf İnşaat
  5. e) Basit İnşaat

diye sıralanırlar.

İnşaat Nedir ?İnşaatlar da genellikle yüklenici firma veya müteahhit proje tasarım ve denetim alanlarında mimar ve mühendisler, şantiye yönetimi ve işçi dağılımında şantiye şefleri, işçilik alanında ve iş ilerlemesinden sorumlu ustabaşları ve inşaat ustalarının malzeme ve kaba ihtiyaçlarını karşılamak üzere çıraklar ya da halk tabirinde ameleler çalışmaktadır. İşleyiş ve düzenden mimar ve mühendisler sorumlu olmak üzere şantiye ve işçiler arası düzenlemede genel olarak şantiye şefleri sorumludur. Ayrıca yüklenici firma veya müteahhit ise iş güvenliğinden sorumludur.

İnşaat sektörü ülkemizde ve dünyada yaşam koşulları ve ekonomik göstergelere bağlı olarak değişim göstermektedir. Bu değişim iklim ve coğrafi koşullara göre de olabilir. Örneğin ılıman iklime sahip bir bölgede ahşap, ince ve hafif malzemelerden inşaat yapılabilirken, sert ve karasal bir iklim bölgesinde bu tip inşaatlar pek tercih edilmez. Buna benzer olarak inşaat değişimleri bölgenin sismik haritasına göre de olabilir. İnşaat, geçmişten günümüze hala aynı önemle, zamanın ve koşulların değişimine göre kendini yenileyerek ve geliştirerek insanlığın olduğu her yerde olacaktır.

Orjinal Doffset Ürünü

Akma ya da solma durumlarına karşı dayanıklılığını koruyan mat yüzey etiket çeşitleri sitemiz üzerinden satışa sunulmaktadır. Su ile temas durumunda bile üzerinde yapılan baskılarda akma meydana gelmemektedir. Ürün pek çok alanda kullanım imkanı sağlamaktadır. Firmaların etiket ihtiyaçlarını gidermek için çeşitli boyutlarda etiket tasarımları sitemizde yer almaktadır.

減肥藥台灣訂購

其實最重要的即使熱愛食物,即使吃了不健康的東西別有負罪感,對食物沒有消極態度,減肥藥時不時吃點肉、吃點油炸食品、吃點加工食品都沒關係只要整體上飲食健康。