Extech Apex 2

Extech Apex 2, fiş, makbuz gibi belgelerin hızlı bir biçimde yazdırılması için üretilmiş taşınabilir barkod yazıcı modellerindendir. Darbelere ve düşmelere karşı oldukça sağlam malzemeden üretilmiş plastik gövde ile koruması vardır. R-232 bağlantı seçeneğinin yanında kablosuz iletişim kurulabilmesi için bluetooth teknolojisi ile çalışmaktadır. İstenildiği taktirde kablosuz LAN özelliği ilave edilebilmektedir. Veri saklama işlemlerini 1 MB  SRAM  ve 4 MB flash bellek  hafıza birimleri sayesinde yapabilen Extech Apex2 taşınabilir barkod yazıcı, Fiesta Utility yazılımı sayesinde  etiket tasarım ve baskı uygulamalarının yönetimini basite indirgemektedir. Termal kafası 203 dpi baskı çözünürlüğü yapabilmektedir. Extech Apex 2 mobil yazıcı en fazla 48 mm genişliğindeki etiketler ile çalışabilmektedir. Taşınabilir olması sebebiyle ofis ortamlarında, saha alanlarında her yere taşınıp kolayca monte edilebilme özelliğine sahiptir. Başarılı performansının yanında ekonomik maliyetiyle de kullanıcılar tarafından tercih nedeni olmaktadır.

Teknik Özellikleri

Extech Apex 2 barkod yazıcı baskı yöntemi olarak direkt termal (ribonsuz yazdırma) baskı yöntemini kullanır. Opsiyonel de olsa ribonlu yazdırma yöntemini kullanamamaktadır. Çözünürlük kapasitesi sınıfının yazıcıları arasında iyi derece kaliteli baskılar üretmekte olup kapasitesi 203 dpi 8 nokta mm2 dir. Baskı hızı en fazla 51 mm sn (2 ips) dir. Baskı genişliği en fazla 48 mm dir. İçerisinde baskı uzunluğu bulunmamaktadır. Bağlantı tipleri arasında RS232, Bluetooth yer alır. Uyumlu olarak çalışabildiği barkod kodları arasında UPC / EAN / JAN, Code 39, Code 93, Code 128, EAN 128, NW7, 5, ITF, Postnet, RM4SCC, OSA-kodu, RSS14, Müşteri Bar Code MSI, Endüstriyel 2 kodu vardır. 2D barkod kodlarına örnek olarak sadece PDF 417 yi gösterebiliriz. İsteğe bağlı olarak eklenti seçenekleri yer almkatadır. Bu eklenti seçeneklerine örnek olarak WLAN 802.11b/g i gösterebiliriz. Boyutları 135 mm, 103 mm ve 60 mm olarak belirlenmiştir. Ağırlığı ise  sadece 471 gramdır.

Extech Apex barkod yazıcı Extech firmasının garantisi altındadır. Ürün teslim aşamasında Extech teknik destek uzmanları tarafından kullanıcı bilgilendirilir ve bir yıl süreyle garanti hizmeti firma tarafından verilir.

İlk Elektronik Alet Nerede Kullanıldı

İlk Elektronik Alet Nerede Kullanıldı

İlk Elektronik Alet Nerede Kullanıldı            İlk elektronik alet, gelecekte en vazgeçilmez telekomünikasyon aracı haline gelecek olan sabit telefondur. Telefon zamanla hayatımızın en büyük ihtiyacı haline gelmiş ve teknolojinin telefonları akıllı telefon yapmasıyla telefon, sadece iletişim aracı olmaktan çıkmış ve insanların günlük hayatındaki birçok işlemi artık kolayca telefondan yaptıkları için günümüzün olmazsa olmazı haline gelmiştir. Peki ilk elektronik alet nerede kullanıldı?

 Telefonun ilk kullanım alanları

Telefon ilk defa Osmanlıda 1881 yılında, Yenicami postanesi ile Soğukçeşme posta ve telgraf nezareti binası arasına kurulan hatta kullanılmıştır. 1806 ya kadar İstanbul’da kullanılan ve zamanla genişleyen telefon ağı Sultan Abdulhamit telefonun gizli saklı işlerde haberleşmek için kullanılmasından dolayı yasaklamıştır. 1890 yılında Sultan Abdulhamit Dolmabahçe Sarayına Ericsson firmasına kurdurtmuş olsa da halka olan yasak devam etmiştir.

1908 de telefona gelen yasaklar meşrutiyetin ilanı ile kalkmıştır ve telefon deneme olarak kullanılmıştır. Daha sonra 1911 de Kadıköy ve Beyoğlu’na kurulan santrallerin işletimi American Western Electric şirketine verilmiştir. 30 yıllık verilmiş olan bu imtiyazla America dersaadet telefon anonim şirketini kurmuştur. Daha sonra birinci dünya savaşında hükümet şirkete el koymuş olsa da savaştan sonraki müzakerelere göre İstanbul ve civarındaki telefon ağlarını 1935 yılına kadar yine bu şirket yönetmiştir. İstanbul dışındaki ağlar ise ancak Cumhuriyetten sonra İlk Elektronik Alet Nerede Kullanıldıkurulmuştur.

Telefonun herkesçe kullanılabilir hale gelmesi için 30 yıl geçmesi gerekmiş ve 1925′ de ise telefon ilk kez saraydan 35 yıl sonra sabit telefon olarak evlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Telefon zaman içinde gelişerek radyolojik dalgaların ve frekansların keşfi ile mobil yani hareketli hale gelmiştir. Daha sonra teknolojik gelişmelerle akıllı telefon adıyla anılmış ve internet ile birlikte artık insanların günlük yaptıkları bütün işlemleri yapabilir haline gelmiş ve hayatımızın olmazsa olmazı olmuştur.

 

Orjinal Doffset Ürünü

Akma ya da solma durumlarına karşı dayanıklılığını koruyan mat yüzey etiket çeşitleri sitemiz üzerinden satışa sunulmaktadır. Su ile temas durumunda bile üzerinde yapılan baskılarda akma meydana gelmemektedir. Ürün pek çok alanda kullanım imkanı sağlamaktadır. Firmaların etiket ihtiyaçlarını gidermek için çeşitli boyutlarda etiket tasarımları sitemizde yer almaktadır.

減肥藥台灣訂購

其實最重要的即使熱愛食物,即使吃了不健康的東西別有負罪感,對食物沒有消極態度,減肥藥時不時吃點肉、吃點油炸食品、吃點加工食品都沒關係只要整體上飲食健康。