Yastık Dekorasyon Objesi Mi?

Yastık Dekorasyon Objesi Mi?

Rahatlığın Simgesi Yastıklar

Her ne kadar basit bir icat gibi gözükse de insanoğlu yüzyıllar boyunca yastığı geliştirerek şimdiki haline getirmiştir. Taş ile başlayan serüven şuan yün, pamuk vs.. ile devam ediyor. İlk yastıkların rastlandığı yerler Antik Mısır mezarlıklarıdır. İnançlarına göre, ölümden sonraki yaşamda mezarlarında rahat etmeleri için ölülerin başlarına koyulmuştur. Daha sonra Çinliler yastıklarını taştan, metalden, yünden, pamuktan yapmayı tercih etmiş. Yastıklarına çeşitli dekorlar, desenler işlemişler. Anlaşılacağı üzere yastıklar hem dekorasyon için, hem de rahatlık için kullanılmıştır.Yastık Dekorasyon Objesi Mi?

Peki, Dekorasyon Objesi Midir?

Yastık insana huzuru, rahatlığı simgeler. Bu gergin hayat ortamında insanların; evlerinde, gittikleri mekanlarda biraz da olsa rahat hissetmelerini sağlayabilecek bir araçtır. Bunun farkında olan mekan sahipleri, iç mimarlar yastık dekorasyonunu olmazsa olmaz olarak görmekte. Çeşit çeşit yastıklar kullanarak hem mekanı renklendirirler, hem de insanların rahat etmelerini sağlarlar. Buna bakılarak yastıklar, son dönemin önemli dekorasyon objeleri arasında yerini aldığını gösterir.

 

Yastık Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Yapılan en büyük yanlışlardan biri renk uyuşmazlığıdır. Mobilyalarınızın, koltuklarınızın rengi, yastık rengi ile uyuşmuyorsa, yastığın sağlayacağı sıcaklık, ortamda oluşmayabilir. Başka bir hata ise yastıkların desenleridir. Kullanacağınız yastığın deseninin, koltuğunuzun desenine uyumlu bir desen olmasına dikkat edilmelidir. Birden çok yastık kullanılacaksa, desenlerinin birbirine uyumlu olması da dikkate alınmalıdır. Büyük yastık ile küçük yastık birlikte doğru kullanılmalıdır. Küçük yastığın, büyük yastık yanında yok olmaması için, görünür bir yerde kullanılması, büyük yastık arkasında veya yanında kullanılmaması doğru bir tercih olabilir. Seçilecek yastıkların kumaşları, geometrik şekilleri de önemlidir. Yastıklar koltuklarımızda kullanıldığı gibi yataklarımızda da kullanımı fazladır. Kullanılan yastığın, battaniye ile de uyum içinde olması da gereklidir. Dekorasyon konusunda kendinizi başarılı bulmuyorsanız, bilirkişilerden veya iç mimarlardan destek alınmalıdır. Alacağınız destek mekanınızda huzur ortamının oluşmasını sağlayacaktır.

Çatı Katı Dekorasyon Önerileri

Basık tavanlarıyla, kışın çok soğuk yazın da çok sıcak olması nedeniyle her ne kadar daha çok depolama alanı gibi kullanılıyor olsalar da, sihirli dokunuşlarla çatı katlarınızı konforlu yaşam alanlarına çevirmek mümkün. Peki, çatı katınızın daha kullanışlı olmasını nasıl sağlaya bilirsiniz? İşte sizin için hazırladığımız çatı katı dekorasyon önerileri

İlk Adım İzolasyon

Çatı katları hava koşulları nedeniyle ara katlara göre biraz daha zahmetlidir. Eğer bu atıl gibi gözüken alanı, yaşanabilir hale çevirmeye karar verdiyseniz, işin zevkli kısmına yani dekorasyona geçmeden önce izolasyonunun doğru şekilde yapılıp yapılmadığını işin uzmanlarına kontrol ettirin. Her şey bittikten sonra tavan akması gibi sorunlarla karşılaşmak istemezsiniz.

Açık Renklere Yönelin

Bu tip yaşam alanlarında, normal bir odanın aksine gittikçe alçalan bir mesafe söz konusudur. Bu nedenle de hedef, alanı olduğundan büyük ve geniş göstermek olmalı. Yani ferah bir ortam yaratmak için duvarları açık renge boyamalı, mobilya, perde ve halı seçimlerinde de aynı bakış açısıyla ilerlemelisiniz.

Minimalist Mobilyalar Seçin

Devasa mobilyalar ve objelerden kaçının. Rahat, küçük, düz hatları olan, her tarafı kumaşla kaplı koltuklara tercih edin. Seçimlerinizde ne kadar az hareketli ürünlere yönelirseniz, çatı katınızın tavanının yaratacağı sıkışmışlık hissiyatından o kadar uzaklaşmış olursunuz. Duvarlarınızda obje, resim ya da raf kullanmayın.

Köşelerdeki Üçgen Alanları Değerlendirin

Her ne kadar alan kaybı gibi görünse de, çatının tavan yüksekliğinin en alt seviyede olduğu, üçgen alanlara yaptıracağınız özel ölçüm dolaplar, kullanmadığınız tüm eşyaları oraya toplamanızı sağlayacaktır. Bu sayede kullanışsız gibi görünen köşeler, sizin hayat kurtarıcınız olacak ve düzenli bir oda haline dönüşecektir.

Aydınlatma Önemli

Büyük ve sarkık avizeler çatı katları için uygun değildir. Şık aplikler, yerden aydınlatmalar ya da sehpa üzerine koyacağınız abajurlar, hem daha sıcak bir ortam oluşmasını sağlayacak, hem de yerden tavana doğru yükselen ışıkla, taban tavan mesafesinin darlığını biraz olsun hafifletmiş olacaktır.

2017 Dekoratif Banyo Aşma Tavan

2017 Dekoratif Banyo Aşma Tavan

Neden banyolarımızda dekoratif asma tavan kullanma gereksinimi duyarız? Banyoda asma tavanlarının kullanımı 2017 Dekoratif Banyo Aşma Tavanestetik açıdan oldukça önemlidir. Asma tavanları çok farklı ölçüt ve şekillerde dizayn edilmiş olarak bulmak mümkün. Banyonuza derinlik algısı yaratmak istiyorsanız asma tavanınızda buna göre seçilmelidir.

Eğer küçük bir banyoya sahipseniz ışıklarla renklerle 2017 dekoratif banyo asma tavanları tam da size göre. Başka avantajları da vardır elbette. Banyonuzun tavanında bulunan yüzey kusurlarını arka tarafına alarak gizler. Banyodan geçen kabloları ve havalandırma boşluk ya da sistemini gizler. Dekoratif olmalarının yanı sıra ısı yalıtımı da yapmaktadır. Tabir ısı yalıtımı isteğe göre yapılabilir.

 2017 aşma tavan modelleri nelerdir?

Buz camlı asma tavan, raf tavan, nem ve rutubete dayanıklı alçıpan tavan, yalıtılmış tavan. Banyonuzun 2017 Dekoratif Banyo Aşma Tavanbüyüklüğüne ve derinliğine göre değişir. Kullandığınız dekoratif asma tavan modellerinde renk de oldukça önemlidir. Derin bir alan yaratmak istiyorsanız daha açık ferah renkler tercih edilmelidir.

Açık mavi, beyaz, su yeşili gibi renkler kullanılmalıdır. Fakat eğer büyük bir banyoya sahipseniz dekoratif asma tavanınız daha koyu renklerde olabilir. Asma tavanın şekli de önemlidir. Çünkü küçük bir banyoya girintisi çıkıntısı çok olan tavanlar kullanılırsa banyo olduğundan daha küçük görünür. Alan derinliği bu yüzden önemlidir dekoratif tavanlarda.

Dekoratif banyo asma tavanlarının kullanımı ve temizliği nasıl yapılmalıdır?

Asma tavanlar duvarlardan daha geç kirlenirler. Herhangi bir temas olmadığı için. Fakat içilen sigara tavanlarda sararmaya neden olabilir. Asma tavan temizliği maalesef kolay değil. Hem tavana ulaşım zor hem de temizliği bir o kadar zahmetlidir. Islak bir bezle dekoratif banyo asma tavanlarınızı silebilirsiniz. Lekelerin geçmemesi durumunda ise yapılması gereken boyamaktır.

Orjinal Doffset Ürünü

Akma ya da solma durumlarına karşı dayanıklılığını koruyan mat yüzey etiket çeşitleri sitemiz üzerinden satışa sunulmaktadır. Su ile temas durumunda bile üzerinde yapılan baskılarda akma meydana gelmemektedir. Ürün pek çok alanda kullanım imkanı sağlamaktadır. Firmaların etiket ihtiyaçlarını gidermek için çeşitli boyutlarda etiket tasarımları sitemizde yer almaktadır.

減肥藥台灣訂購

其實最重要的即使熱愛食物,即使吃了不健康的東西別有負罪感,對食物沒有消極態度,減肥藥時不時吃點肉、吃點油炸食品、吃點加工食品都沒關係只要整體上飲食健康。