Icbc Bankası Swift Kodu Kaç

Bankalar uluslararası para transferi gerçekleştirebilmek için özel bir kod sistemi kullanmaktadırlar. Birilerinin size yurt dışından para göndermesini istiyorsanız IBAN numaranız ile beraber kullandığınız bankanın swift kodunu bilmeniz gerekmektedir. Eğer Icbc Bankasını kullanıyorsanız yurt dışından para havalesi alabilmeniz için IBAN numaranız ve ICBKTRIS swift kodunu vererek işleminizin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Her bankanın kendine özel swift kodu bulunmaktadır. Icbc bankası dışında bir banka ile çalışıyorsanız para transferi işleminizi gerçekleştirebilmek için o bankanın swift kodunu öğrenmelisiniz.

 SWIFT KODU NASIL KULLANILIR?

Swift kodları içerisinde Türkçe karakter barındırmamaktadır. Ayrıca swift kodunun tamamı büyük harflerle kullanılmalıdır. Örneğin ICBKTRIS yerine ıcbktrıs olarak kullanırsanız para transferiniz başarısız olmaktadır. Transferin başarısız olmaması ve zaman kazanmak adına araştırıp bulduğunuz swift kodlarını kopyala-yapıştır yöntemi ile kullanabilir ve transfer işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 SWIFT KODUNU YANLIŞ KULLANIRSAM NE OLUR?

Eğer ki dalgınlığınıza gelir ve çalışmakta olduğunuz bankanın swift kodunu yanlış kullanırsanız transfer işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşmez. Günümüzde bütün bankaların iş yükünü hafifletmek için başvurduğu uluslararası para transferleri için kullanılan swift kodu sistemi hem güvenlik hem de işlem hızlılığı açısından çok önemlidir.

 SWIFT KODU NASIL OLUŞUR?

Gelin swift kodlarını analiz edelim. Swift kodlarının uzunluğu ülkeden ülkeye değişebilmektedir. 8 ile 11 karakter arasında olabilen swift kodları ülkemizde 8 haneden oluşmaktadır. Buradaki; ICBK Icbc bankasını, TR Türkiye’yi ve IS ise yerel kodu temsil etmektedir.

 8 HANELİK SWIFT KODUNUZ 11 HANELİ OLARAK İSTENİYORSA NE YAPMALISINIZ?

Eğer para transferi gerçekleştireceğinizde swift kodunuz 8 haneli olmasına rağmen 11 haneli olarak isteniyorsa 8 hanelik swift kodunuzu yazdıktan sonra sonuna 11 haneye ulaşana kadar ”X” koymanız transferinizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için yeterli olacaktır.