Evlilikte Yaşanan Problemler ve Çözümleri

Hayatın her döneminde insanlar birtakım sorunlar yaşarlar. Bebeklik, çocukluk, ergenlik, yetişkinlik… Bu dönemler içerisinde kişiler başka kimselerle sürekli ilişkiler içerisindedirler. İşte evlilik dediğimiz kurumda bu ilişkilerden sadece birisidir. Evlilik iki kişinin hayatlarını ortak bir potada birleştirmesidir.

Evlilik bildiğimiz gibi her insanın rüyasını süsleyen bir hayaldir. Genç kızların çeyiz hazırlıkları, erkeklerin ise hafiften hesap kitap işlerine başlaması gibi, İşte bütün bu tatlı karmaşanın sonunda birleşen hayatlar bir de bakarsın hüsranla sonuçlanmış. Sınırlanan özgürlükler, karışılan kıyafetler, beğenilmeyen yemekler, kıskançlıklar, yanlış anlaşılmalar, tahammülsüzlükler, ev eşyalarının paylaşılamaması, ailelerin taraflaşması vs. Bunun gibi birçok olay. İşte bu gibi durumlar evliliğin tuzu biberi oluyor. Tabi fazla kaçırmamak lâzımdır.

evlilikte-yasanan-problemler-ve-cozumleri

Evlilikte yaşanan büyük problemlerden biride eşlerin görev karıştırmasıdır. Görev karışıklığı, eşlerin karşılıklı olarak üzerine düşen görevlerini asıl eşin yapmaması, diğer eşin yapmasıdır. Her eş bulunduğu konumu bilmeli ona göre hareket etmelidir.

Erkekler, kadınların çenesinden, fazla para harcamasından, yakınır. Kadınlar ise erkeklerin kaba, ilgisiz, sorumsuz olmalarından yakınırlar. Oysaki en büyük problem oturup beraber sorunların konuşulmamasıdır. Bu iletişimsizlik sonucu eşler boşanmaya kadar gitmektedirler. Sanki boşanmak çözümmüş gibi. Bu gibi durumlarda istenildiği kadar boşanılsın bir sonraki evlilikte yine aynı sorunlarla karşılaşılması büyük ihtimaldir.

Boşanan eşler kendi bağlarını koparmakla yetinmiyor ortada ki çocukları da mağdur duruma düşürüyorlar. Bunca derdin üzerine çocukların psikolojisi de bozuluyor. Bu gibi durumlarda gerek alttan alma, gerekse anlayışla karşılama gibi çözümler üretmek gerekmektedir. Eşler orta yolu bulmalı, kimse aşırıya kaçmamalıdır. Eşlerin aileleri evlilik ilişkilerine karışmamalıdır. Eşler birbirinden bir şey saklamamalıdır. Güven problemi aşılmalıdır. Eşler birbirine sadakatle bağlanmalıdır. Hiçbir sorumluluk tek bir eşe yüklenmemelidir.

2016 Türkiye İstatistik Kurumu’nun yaptığı araştırmalara göre boşanma sayısı her yıl bir önceki yıla göre %7 artarak gitmektedir. Bu gidişat modern ve sorunsuz toplumlar açısından hiç iyi değildir.

Bu gibi evlilikte yaşanan problemler ve çözümler her zaman olacak şeylerdir. Önemli olan en az badireyle atlatmaktır. Özellikle ortada çocuklar varsa. Eşler karşılıklı olarak çözüm yoluna gitmelidirler. Bu müşterek hayatta kurulan bu denli güzel ilişkiler, bağlar bu kadar basit koparılmamalıdır. Günümüzün büyük sorunlarından biri olan ve salgın gibi yayılan boşanma hastalığı sizi ele geçirmeden, sevgi ve anlayış panzehirinizi alınız.

Orjinal Doffset Ürünü

Akma ya da solma durumlarına karşı dayanıklılığını koruyan mat yüzey etiket çeşitleri sitemiz üzerinden satışa sunulmaktadır. Su ile temas durumunda bile üzerinde yapılan baskılarda akma meydana gelmemektedir. Ürün pek çok alanda kullanım imkanı sağlamaktadır. Firmaların etiket ihtiyaçlarını gidermek için çeşitli boyutlarda etiket tasarımları sitemizde yer almaktadır.

減肥藥台灣訂購

其實最重要的即使熱愛食物,即使吃了不健康的東西別有負罪感,對食物沒有消極態度,減肥藥時不時吃點肉、吃點油炸食品、吃點加工食品都沒關係只要整體上飲食健康。