Emekçi Kadınlar Günü

Emekçi kadınların kutlu gününe sadece bir gün kaldı. Kadınlar Günü, kavram olarak içi boşaltılmış, üstüne kötü birer Noel ağacı süsü gibi zorla yapıştırılmış, tüketmeye sevdayı açığa çıkaran günümüz anlayışına rağmen, birçokları tarafından hala önemine uygun bir biçimde kutlanıyor. “Saçlarımı savururum, haklarımı savunurum” belki de bugünün kadınlarınca söylenmiş en haklı mottolardan biri. Toplum kodlarından kendimizi soyutlamamız belki mümkün değil ama neden bu kodları kendimizce yorumlamaktan da geri kalalım?

emekci-kadinlar-gunu

Kadınlar Günü yaklaştıkça gündemde daha fazla yer bulan konu ise maalesef erkek şiddeti. Kanlı veya sözlü, fiziksel veya psikolojik; erkek şiddetinin önüne geçmek için hiçbir önlem alınmamakla kalınmıyor, bu mesele çok da önemsenmiyor bile. Boşanmak isteyen kadın öyle ya da böyle şiddete kendini hazır etmelidir, taciz ise iki taraflı bir suçtur toplum nezdinde. Sadece Şubat ve Ocak ayında tecavüze, tacize uğrayan; cinayete kurban giden kadın sayısı yaklaşık 150 (resmi kayıtlar dahilinde). Soğukkanlılıkla işlenmiş, suç olarak görülmeyen, ‘hak edildiği’ düşünülen bu suçlara, erkek şiddetine dur demek, Kadınlar Günü’nü tüketim çılgınlığından kurtarıp artık ihtiyaç duyulmayacak bir gün haline getirebilmek için, herkes sokağa!

kadinlar-gunu

“Emekçi Kadınlar Günü” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Orjinal Doffset Ürünü

Akma ya da solma durumlarına karşı dayanıklılığını koruyan mat yüzey etiket çeşitleri sitemiz üzerinden satışa sunulmaktadır. Su ile temas durumunda bile üzerinde yapılan baskılarda akma meydana gelmemektedir. Ürün pek çok alanda kullanım imkanı sağlamaktadır. Firmaların etiket ihtiyaçlarını gidermek için çeşitli boyutlarda etiket tasarımları sitemizde yer almaktadır.

減肥藥台灣訂購

其實最重要的即使熱愛食物,即使吃了不健康的東西別有負罪感,對食物沒有消極態度,減肥藥時不時吃點肉、吃點油炸食品、吃點加工食品都沒關係只要整體上飲食健康。