Dukan Testi

4 aşamalı uygulanan ve protein ağırlıklı olan Dukan Diyet Programının asıl hedefi, fazla kilolarınızdan belirtilecek aşamalarda ve bu aşamaların gerektirdiği sürelerde kurtulmaktır. Fazla kilolarınızdan kurtulup, ideal kilonuza kavuştuktan sonra da, bir ömür boyu rejim yapmadan bu formunuzu korumanızı sağlamak gerekir. Bu da Dukan Diyet programı ile mümkündür. Çünkü bu diyet programı, size hangi besinin kaç kalori olduğu şeklinde hesaplamalar yaptırmaz. Kaç adet köfte yiyeceğinizi de hesaplamanız gerekmez. Sonuç olarak hem kalori hesabı, hem de adet hesabı yapmanıza gerek yoktur. Tek yapmanız gereken şey; diyet programının aşamalarına göre hareket etmek, bol su içmek ve de günlük 25 dakika kadar egzersiz veya tempolu bir yürüyüş yapmaktır.

dukan testi

Diyet programında ilk birkaç gün ağız kuruluğu yaşamanız normaldir. Bol su içmeye devam ederseniz, durum düzelecektir. Unutmamamız gereken bir diğer hususta her aşamada yulaf kepeği tüketmemiz gerekliliğidir. Yulaf kepeği hem çok sağlıklıdır, hem de kabızlık gibi bir sorun yaşıyorsanız, size faydası olacaktır.

dukan-testi

Dukan diyet programına başlamadan hemen önce yapmanız gereken şey; ideal kilonuzun ne olduğunu belirlemek olacaktır. Bunun için de Dukan Testini yapmalısınız. Bu testte asıl amaç, olmanız gereken gerçek ağırlığınızın hesaplanmasıdır. Kişisel bir takım bilgilerinizi, boyunuzu, mevcut kilonuzu ve benzeri bilgileri giriş yaptıktan sonra, otomatik olarak hesaplayıcı sayesinde; olmanız gereken ideal kilonuzu bulabilirsiniz. Bu test ile ayrıca her aşamayı uygulama sürenizde ortaya çıkacaktır.