Dukan Diyetine Uygun Kavurma Tarifi

Dukan diyet programı, toplam 4 aşamadan oluşur. Bu aşamaların her birinin farklı özellikleri ve besin gruplamaları vardır. Ancak bu diyet programını uygularken, sizi hiç sıkıntıya sokmadan ve hatta son derece de rahat bırakarak, hareket etmenizi sağlar. Özellikle son 2 aşama ki; Güçlendirme aşaması ve Koruma aşaması olarak geçmektedir, çok rahat edeceğiniz 2 aşamadır.

Dukan Diyeti, kilolarınızı hemen vermenizi sağlar. Verdiğiniz kiloları geri almadan da hem yemek yemenize olanak sağlar, hem de ideal kilonuzu korumanızı. Diyet yapan kişilerden, hızlı kilo veremediklerini, su içseler yaradığını veya verdikleri kiloları çabucak geri aldıklarını duyarsınız. Bu diyet programında bunların hiçbirisi yok. Siz istediğinizi yiyebilirsiniz, ekstralarınız vardır ve üstelik haftada 2 öğün de ödül yemeklerine sahipsiniz.

Dukan-Diyetine-Uygun-Kavurma-Tarifi

Yemeklerinizi pişirirken de ekstra bir çaba harcamanıza gerek yoktur. Ekte tarifini vereceğimiz kavurmayı körili ve baharatlı yaparsanız çok daha lezzetli olur. Öncelikle gerekli malzemelerimizi verelim;

* 300 gram kıyma (kasabınıza, dana etinden ve yağsız olacak şekilde kıymanızı hazırlatmalısınız. Çünkü bu diyet programının hiçbir aşamasında yağlı et yok. Burada belirtmekte de fayda var; hayvansal yağların tüketimi ise tamamen yasak)

* İstediğiniz tüm baharatları kullanabilirsiniz.

* sarımsak ve kuru soğan (çok küçük boy bir soğan yeterlidir.)

* Tuz

*En son olarak da köri ( köri çok güzel lezzet verir) Ama köri sevmiyorsanız kullanmak zorunda değilsiniz, çünkü baharatlar da çok güzel lezzet katıyor. Tüm malzemelerimiz hazır olduğuna göre köftemizi hazırlayıp, pişirebilir ve sıcak sıcak servis yapabilirsiniz.

Dukan Diyetine Uygun Kavurma Tarifi