Dukan Diyeti İle Nasıl Zayıflanır?

Dukan Diyeti, Dr.Pierre Dukan tarafından geliştirilen bir diyet programıdır. Dr.Pierre Dukan, Fransa’nın ünlü bir diyetisyeni ve beslenme uzmanıdır. Kendisi çok uzun senelerce, obezite ile mücadele etmiş ve klinik çalışmalar yapmıştır. Obezite; sağlığımızı tehdit eden ciddi bir rahatsızlıktır ve birçok hastalığın da tetikleyicisidir. Şeker hastalığı, kalp krizi hatta dolaşım bozukluklarına da sebep olmaktadır. Özellikle batılı toplumlarda son derece yoğundur.

dukan diyeti ile nasil zayiflanir

Bu diyet programını uygulamaya başlamadan önce, mutlaka doktorunuzla görüşmelisiniz. Daha doğrusu sadece bu program için değil, tüm programlar için geçerli bir kuraldır bu. Özellikle diyabet hastaların ve daha önce kalp krizi geçirmiş olan kişilerin, doktorlarının kontrolünde bir program uygulamaları sağlıkları açısından son derece önemlidir. Dolayısıyla doktorunuza danışıp, özel bir program uygulamanız gerekebilir.

dukan-diyeti-ile-nasil-zayiflanir

Dukan Diyet programı ile hızlı bir şekilde kilo vermeye başlarsınız. Ancak bu programın aşamalarının özelliklerinden dolayı,   fazla kilolarınızı verdikten sonra, ideal kilonuzu da koruyarak hayatınıza devam edersiniz. Kısacası, bu diyet programını uygulayıp, aşamaların sonuna geldiğinizde Dukan Diyeti; yaşam stiliniz haline gelir. Bir önemli hususta, bu diyet programını uygulamaya başlamadan önce, Dukan Testini yapmalısınız. Çünkü bu test, sizin ne kadar fazla kilonuzun olduğunu ve olmanız gereken kilonun ne olduğunu size söylemektedir. Sadece bazı bilgilerinize ihtiyaç duyulur. Boyunuz, yaşınız, mevcut kilonuz, cinsiyetiniz gibi bilgilerinizi sisteme girdikten sonra hemen sonucu öğrenirsiniz. Bu testin bize verdiği en önemli bilgilerden bir tanesi de aşamaların ne kadar süre ile uygulanması gerektiğidir.

Son derece kolay uygulayabileceğiniz ve sonuca direkt ulaşabileceğiniz bu program ile yaşam tarzınızı da değiştireceksiniz.