Dukan Diyeti Atak Aşamasının Özellikleri Nelerdir?

Dukan diyeti, Dr.Pierre Dukan tarafından geliştirilen, hızlı ve sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızı vermenizi sağlayan bir diyet programıdır. Protein ağırlık olan bu diyet programı temelde 4 aşamadan oluşur. İlk aşaması Atak Aşamasıdır. Atak Evresi olarak da geçmektedir. Bu diyet programının gelişmesinin ilk hedefi, obezite ile mücadeledir. Dr.Pierre Dukan,1970 li yıllardan itibaren bu konuda çalışmalar yapmış ve özellikle de klinik çalışmalarına yoğunlaşmıştır.

dukan diyeti atak evresi

Atak Aşaması; protein içeren besinler tüketerek başlayacağınız bir programdır. Protein içeren besinlerin başında et, kümes hayvanları, deniz mahsulleri, balık, yumurta ve sakatat gelmektedir. Et seçimi yaparken yağsız olmasına dikkat etmelisiniz. Hayvansal yağlardan uzak durmanız gerekir. Et pişirirken ızgarada yapabilirsiniz ama tavada pişirecekseniz de yağları kesinlikle alınmış olmalıdır. Kuzu eti yerine dana etini tercih etmelisiniz. Deniz mahsullerini de tüketebileceğinizi söylemiştik. Deniz mahsulleri dediğimizde tüketebileceğiniz grupta, yumuşakçalar ve kabuklular gelmektedir.

dukan-atak-evresi

Süt ürünlerini de rahatlıkla tüketebildiğiniz bu ilk aşamada; yağsız süt ürünlerini tercih etmelisiniz. Yani içtiğiniz sütte, yediğiniz yoğurt ve peynir de yağsız olmalıdır. Süt içerken, bu aşamada 1 bardak ile sınırlısınız.

Günde tüketmeniz gereken su miktarı 1,5 litredir. Su tüketimi çok önemlidir. Dolayısıyla, su içmeyi mutlaka bir alışkanlık haline getirmelisiniz. Bir dikkat etmeniz gereken hususta yulaf kepeği yemeniz gerektiğidir. Yulaf kepeği, bu diyet programının her aşamasında tüketilmesi gereken bir besindir.

 

Orjinal Doffset Ürünü

Akma ya da solma durumlarına karşı dayanıklılığını koruyan mat yüzey etiket çeşitleri sitemiz üzerinden satışa sunulmaktadır. Su ile temas durumunda bile üzerinde yapılan baskılarda akma meydana gelmemektedir. Ürün pek çok alanda kullanım imkanı sağlamaktadır. Firmaların etiket ihtiyaçlarını gidermek için çeşitli boyutlarda etiket tasarımları sitemizde yer almaktadır.

減肥藥台灣訂購

其實最重要的即使熱愛食物,即使吃了不健康的東西別有負罪感,對食物沒有消極態度,減肥藥時不時吃點肉、吃點油炸食品、吃點加工食品都沒關係只要整體上飲食健康。