Dresuar Modelleri

Dresuar

Genellikle evlerin giriş bölümlerinde kullanılan, sehpaya benzeyen dekoratif amaçlı oldukça zarif bir mobilya türüdür. Dresuarlar genel olarak ahşap kullanılarak yapılmaktadır. Dresuarlar genellikle evlerin giriş bölümü için kullanılsa da isteğinize göre mutfak da, yatak odasında salon ve oturma odasında da kullanılabilmektedir. Oldukça şık gözüken bu dekoratif ürünün üzerine şık ve zarif bir objeyle tamamlarsanız evinize ayrı bir havada katabilirsiniz. Bulunduğu odalardaki eşyaları çekmecelerinin içine rahatlıkla koyabilirsiniz, böylece odanız daha tertipli ve düzenli olacaktır. Son zamanlarda küçük evlerde pek kullanılmasa da, dresuarlar bir evin olmazsa olmazlarındandır.

Geçmiş zamanlarda dresuarlar, mobilya takımlarının bir parçası olarak bulunurlardı. Bugünlerde ise evinin dekorasyonuna önem veren kişiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Evlere yeni bir şıklık anlayışı getiren dresuar modellerinin çağın zevklerine uygun çeşitli model ve renk seçenekleriyle çağımız yüzyılına uygun tasarımlarıyla, pastel renk tonlarıyla evlerinize farklılık yaratmaya devam ediyorlar.

Dresuar Modelleri

Dresuarın aynalı ve varaklı modelleri ihtişamı sevenler için, evlerinde klasikten asla vazgeçmeyenler için klasik modelleri ve çağımıza uygun pastel renklerde evlerine şıklık katmak isteyenler için ise modern tasarımları bulunmaktadır. Bu modelleri evinizin dekorasyonuna uygun bir şekilde seçebilirsiniz. Üzerine koyacağınız küçük aksesuarlarla evinizin dekoruna katkı sağlayabilirsiniz.

Dresuar Modelleri

Dresuar Kullanım Önerileri

Dresuar modelini seçerken evinizin dekoruna uyum sağlamasına kullanacağınız yere uygun olmasına dikkat edilmelidir. Evinizin giriş bölümünde kullanacaksanız aynalı bir model tercih etmeniz holünüze farklı bir tarz katacaktır. Eğer aldığınız dresuar aynasız bir modelse siz uygun boyutta bir ayna alıp üzerine takabilirsiniz.

Aynasız dresuar kullanmak isterseniz de üzerine zarif bir vazo resim çerçevesi yâda hoş bir biblo ile kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Yatak odalarında kullanmayı tercih edenler için ise aynalı dresuar modellerinden tercih edip makyaj masası olarak da kullanılabilir. Salon yâda oturma odasında kullanmak isteyenler salon veya oturma odası mobilyalarına uygun olanları seçmeleri halinde mobilyalarında bir bütünlük yakalayabilirler.