İzmir Belediye Başkan Adayları 2014

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan İzmir’in 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimi için Belediye Başkan adayları partiler tarafından ilan edilmiştir.

Eğitimli ve aydın bir nüfusa sahip olan İzmir, yerel seçim sonuçlarında büyük bir ihtimalle bir sürpriz yapmayacaktır. Her zaman muhalif olan İzmir’in Belediye Başkan adayları ise şu şekildedir;

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için belirlediği aday eski Bakan ve Milletvekili Binali Yıldırım’dır.

Şu an İzmir’in mevcut Belediye Başkanı olan Aziz Kocaoğlu da Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkan adayı olarak ilan edilmiştir.

İşçi Partisi’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ise Hüseyin Tugay Şen olarak belirlenmiştir.

Son zamanlarda ön planda olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin İzmir Belediye Başkan adayı ise Murat Taşer’dir.

 

İzmir AKP Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adayı Binali Yıldırım

30 Mart yerel seçimlerine az bir zaman kaldı, seçim zamanı yaklaştıkça da meydanlar iyiden iyiye ısınıyor. Liderler meydanlarda son kozlarını oynuyor. Elbette tüm partilerin gözü Türkiye’nin 3 büyük ilinde… Bu üç büyük ilin ikisi olan İstanbul ve Ankara’yı elinde bulunduran Ak Parti, görünen o ki İzmir için elinde ki en büyük kozu oynayarak eski ulaştırma bakanı Binali Yıldırım’ı Büyük şehir belediye başkan adayı göstererek İzmir halkının büyük ölçüde desteğini almayı planlıyor. İzmir’de Cumhuriyet Halk Partisi ise şu an hali hazırda İzmir Büyükşehir belediye başkanlığını yürüten Aziz Kocaoğlu’yla yoluna devam etmeyi tercih etti.

Geçtiğimiz gün Ak Parti adayı Binali Yıldırım bir toplantı düzenleyerek 1414 proje yer alan ‘HAYAT İZMİR’ adı altında yapacaklarını görsel Show düzenleyerek açıkladı. Sunumu bizzat kendisi yapan Binali Yıldırım fıkralar, espriler eşliğinde katılımcılara komik anlarda yaşattı. Proje içerisinde, Ekonomi, Ulaşım, Tarım, Ekolojide hayat, Sosyal ve sağlık alanında 1414 proje yer alıyor. Binali Yıldırım, 1414 projenin yer aldığı Hayat İzmir’in toplam maliyeti 65 milyar lira,  toplam istihdam ise 170 bin kişi olarak açıklandı. Yıldırım, Hayat İzmir uygulaması ile projeler hakkında İzmirlilerin cep telefonlarından nasıl bilgi alabileceklerini uygulamalı olarak anlattı. İzmirliler Cep telefonlarına indirecekleri uygulama sayesinde projeleri daha detaylı bir şekilde inceleme fırsatı bulabilecekler ve GPS sayesinde hangi projeye yakın olduklarını harita üzerinde görebilecek ve proje uygulanmamış halini inceleme fırsatı bulacaklar. Bütün bunlar Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın dersine iyi çalıştığını gösteriyor.