Büyük Operasyon

Sabahın erken saatlerinde ünlü isimlerin evlerine baskın düzenlendi. Aralarında ünlü işadamı Ali Ağaoğlu, şarkıcı Ebru Gündeş’in eşi Reza Zarrab, ekonomi, içişleri ve çevre ve şehircilik bakanlarının oğulları, Halk Bankası Genel Müdürü ve Fatih Belediye Başkanı’nın da bulunduğu tutuklular, rüşvet ve yolsuzluk ile itham ediliyor. Ayrıca, 22 farklı adrese yapılan baskınlarda çok sayıda işadamının da gözaltına alındığı gelen bilgiler arasında.

Operasyonu yöneten Mali ve Organize Şube Müdürlüğü’ne bağlı polisler, tutuklamaların TOKİ ihalelerinde rüşvet ve haksız kazanç elde etmek iddiasıyla gerçekleştirildiğini belirttiler. Yine polis kanalınca gelen bilgiye göre, gözaltında bulunan söz konusu şahısların bir yıldan fazla bir süredir teknik takipte oldukları söylenmekte. İstanbul Cumhuriyet başsavcısı Turan Çolakkadı ise şu aşamada bilgi veremeyeceklerini ifade etti.

buyuk-operasyon

Gelişmelerin ardından Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, konuyu TV’den öğrendiğini söyledi. Toplantısını iptal eden bakan, henüz resmi bir açıklamada bulunmadı.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in ise yalnızca bilgisine başvurulacağı söyleniyor.

Operasyonların devam edebileceği, gözaltı sayılarının artabileceği duyuruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.