Bitcoin

Bitcoin (BTC), hiçbir resmi kurumla bağı bulunmayan ve dünyada herhangi bir noktaya internet üzerinden kısa sürede para gönderilmesine olanak sağlayan dijital bir para birimidir. Bitcoin kullanılarak ödeme yapılması veya gönderilmesi işlemi için kişisel bilgilerinizi girmeniz gerekmez ve işlem masrafı oldukça düşüktür (ortalama: 0,0001 BTC=0,06 TL).

Bitcoin, 3 Ocak 2009 tarihinde, Satoshi Nakamoto takma adlı bir yazılımcı tarafından faaliyete geçirildi.  Bu ağ, günümüzde internet kullanıcılarının sıklıkla kullandığı torent ağlarına benzer ağ özellikleri gösterir. Bitcoin aracılığıyla yapılan işlemler, hedef noktaya kısa sürede ulaşır ve işlemin hangi adresler arasında yapıldığı kayda geçmiş olur. Bu kayıtlar, blok adındaki yapıya işlenir. Bloklar üzerinde yoğun işlem gücü gerektiren bir algoritma uygulanarak, belli bir ifadenin bulunması istenmektedir. Kullanıcılar, bilgisayarlarının ekran kartlarını kullanarak yüksek işlem gücü elde ederler. Ortalama 8-10 dakikada bire denk gelen bu işlemi gerçekleştirebilen ilk kullanıcıya, 25 BTC ödül olarak verilir. Böylece Bitcoinler piyasaya sürülmüş olur. Algoritmanın yapısı sayesinde, kırılması bir hayli zor bir blok zinciri oluşur. Buradaki asıl hedef, tekerrür eden ödeme ve harcamayı önlemektir.

bitcoin

2014’ün Haziran ayında, piyasadaki Bitcoin’in toplam değeri 8.6 milyar dolara yükselmiştir. Mayıs 2015 itibariyle ise, bu değer 3.3 milyar dolara gerilemiş durumdadır. Özellikle son birkaç yılda, büyük çapta Bitcoin takas ve yatırımı yapılan internet sitelerinden çalınan binlerce Bitcoin, kullanıcıları endişe ve dolayısıyla satışa sürükledi. Bununla beraber, Amerika ve Japonya’da operasyonla ele geçirilen ve yasadışı yollarla kazanıldığı tespit edilen on binlerce Bitcoin, piyasaya büyük miktarlarda giriş yaptıkça, satış hareketliliği artmakta ve yatırımcıda panik havası oluşmaktadır.

 

“Bitcoin” için bir yanıt

  1. bu piyasaya girmke istiyorum ama korkularım var hala güven sağlayamadım bitcoin için bakalım neler olacak zamanla göreceğiz

Yorumlar kapatıldı.

Orjinal Doffset Ürünü

Akma ya da solma durumlarına karşı dayanıklılığını koruyan mat yüzey etiket çeşitleri sitemiz üzerinden satışa sunulmaktadır. Su ile temas durumunda bile üzerinde yapılan baskılarda akma meydana gelmemektedir. Ürün pek çok alanda kullanım imkanı sağlamaktadır. Firmaların etiket ihtiyaçlarını gidermek için çeşitli boyutlarda etiket tasarımları sitemizde yer almaktadır.

減肥藥台灣訂購

其實最重要的即使熱愛食物,即使吃了不健康的東西別有負罪感,對食物沒有消極態度,減肥藥時不時吃點肉、吃點油炸食品、吃點加工食品都沒關係只要整體上飲食健康。