Astrolojide Gezegenlerin Anlamı Nedir?

Kendi başına ışığı olmayan, ısı ve ışık kaynağı bir yıldız olan Güneş’ in etrafında dönen gök cisimleri gezegen olarak adlandırılır. Astrolojide gezegenlerin hareketlerinin ve anlamlarının insanlar üzerinde de etkili olabileceği durumlar merak edilmiştir. Yazımızda astrolojide gezegenlerin anlamı nedir?

GüneşGüneş

İrademiz, kişisel özelliklerimiz, kendi arzularımız, yaşamaya dair isteğimizi ifade eder. Kısacası kimliğimizdir. Aslan burcunu yönetir. Güçlü olduğu burç Koç’ tur. Güçsüz Olduğu burç kovadır. Zararlı olduğu burç ise terazidir.

 

AyAy

Günlük yaşantılarımızı, hissettiklerimizi ve duygularımızı ifade eder. Ay soğuktur. Geçmişi temsil eder ve unutturmaz. Yengeç burcunu yönettiği için en duygusal burçlardan birisi Yengeç’tir. Geçmişe saplanır kalır ya da geçmişi anımsar ve düşünür. Yengeç burcunu yönetir. Boğa’ da güçlüdür. Akrep onu güçsüzleştirir. Oğlak’ ta zararlıdır.

 

PlutonPlüton

İçimizdeki gizli istekler, unutmaya çalıştıklarımız ya da farkında olmadan bilinçaltımızdakileri ifade etmektedir. Akrep burcunda yönetici konumdadır. Bunun dışında diğer burçlara fazla etkisi olmamaktadır.

 

Merkür Merkür

İnsanlarla olan ilişkilerimizdeki potansiyelimiz ve anlama kabiliyetimizi temsil eder. Başak burcunu yönetirken en güçlü olduğu burç da başaktır. Balık burcunda güçsüzdür. Zararlı olduğu burç ise Yay’dır.

 

SaturnSatürn

Hayatımızda olup bitenler, algılayışımız, düşündüklerimiz, tavırlarımız ve kazandığımız deneyimlerin temsilidir. Oğlak burcunda yöneticidir. Yengeç burcunda zararlı etkileri vardır. Terazi burcunda güçlü, Koç burcunda güçsüzdür.

 

 

MarsMars

Dünyaya yakınlığıyla bilinen Mars, enerjimizdir. Mücadele ruhumuzdur. Savaşma gücümüz, mücadelelerle hayatta kalma direnişinin temsilidir. Koç ve Akrep burcunu yönetirken, Terazi burcunda zararlıdır. Oğlak burcunda güçlüyken, Yengeç burcunda güçsüzdür.

 

Neptün Neptün

Yazarların, şairlerin, ressamların yani kısaca sanatçıların olmazsa olmazı diyebileceğimiz Neptün, ilham kaynağımızı ifade eder. Sezgilerin kuvvetidir. Balık burcunda yöneticidir. Oğlak burcunda güçsüzdür. Yengeç burcunda ise güçlüdür. Başak burcunda zararlıdır.

 

UranüsUranüs

Değişimi anlatan Uranüs, ”Aynı ırmakta ikinci kez yıkanılmaz” sözünü anımsatır. İlerlemeyi, buluşları ve kazanımları temsil eder. Buluşlar ve icatlarımızı anlatır. Kova burcunda yöneticidir. Aslan burcunda zararlı, Akrep burcunda güçlüdür. Boğa burcunda ise güçsüzdür.

 

 

Yetenekleri, beğenilerimizi, sevinçlerimizi anlatır. Sosyal ilişkileri, kişinin sanatsal yeteneklerini temsil eder. Boğa ve Terazi’yi yönetir. Balık burcunda güçlüdür; Koç ve Akrep’ te ise zararlıdır. Güçsüz olduğu burç ise Başak’tır.

Orjinal Doffset Ürünü

Akma ya da solma durumlarına karşı dayanıklılığını koruyan mat yüzey etiket çeşitleri sitemiz üzerinden satışa sunulmaktadır. Su ile temas durumunda bile üzerinde yapılan baskılarda akma meydana gelmemektedir. Ürün pek çok alanda kullanım imkanı sağlamaktadır. Firmaların etiket ihtiyaçlarını gidermek için çeşitli boyutlarda etiket tasarımları sitemizde yer almaktadır.

減肥藥台灣訂購

其實最重要的即使熱愛食物,即使吃了不健康的東西別有負罪感,對食物沒有消極態度,減肥藥時不時吃點肉、吃點油炸食品、吃點加工食品都沒關係只要整體上飲食健康。