2017 Dekoratif Banyo Aşma Tavan

Neden banyolarımızda dekoratif asma tavan kullanma gereksinimi duyarız? Banyoda asma tavanlarının kullanımı 2017 Dekoratif Banyo Aşma Tavanestetik açıdan oldukça önemlidir. Asma tavanları çok farklı ölçüt ve şekillerde dizayn edilmiş olarak bulmak mümkün. Banyonuza derinlik algısı yaratmak istiyorsanız asma tavanınızda buna göre seçilmelidir.

Eğer küçük bir banyoya sahipseniz ışıklarla renklerle 2017 dekoratif banyo asma tavanları tam da size göre. Başka avantajları da vardır elbette. Banyonuzun tavanında bulunan yüzey kusurlarını arka tarafına alarak gizler. Banyodan geçen kabloları ve havalandırma boşluk ya da sistemini gizler. Dekoratif olmalarının yanı sıra ısı yalıtımı da yapmaktadır. Tabir ısı yalıtımı isteğe göre yapılabilir.

 2017 aşma tavan modelleri nelerdir?

Buz camlı asma tavan, raf tavan, nem ve rutubete dayanıklı alçıpan tavan, yalıtılmış tavan. Banyonuzun 2017 Dekoratif Banyo Aşma Tavanbüyüklüğüne ve derinliğine göre değişir. Kullandığınız dekoratif asma tavan modellerinde renk de oldukça önemlidir. Derin bir alan yaratmak istiyorsanız daha açık ferah renkler tercih edilmelidir.

Açık mavi, beyaz, su yeşili gibi renkler kullanılmalıdır. Fakat eğer büyük bir banyoya sahipseniz dekoratif asma tavanınız daha koyu renklerde olabilir. Asma tavanın şekli de önemlidir. Çünkü küçük bir banyoya girintisi çıkıntısı çok olan tavanlar kullanılırsa banyo olduğundan daha küçük görünür. Alan derinliği bu yüzden önemlidir dekoratif tavanlarda.

Dekoratif banyo asma tavanlarının kullanımı ve temizliği nasıl yapılmalıdır?

Asma tavanlar duvarlardan daha geç kirlenirler. Herhangi bir temas olmadığı için. Fakat içilen sigara tavanlarda sararmaya neden olabilir. Asma tavan temizliği maalesef kolay değil. Hem tavana ulaşım zor hem de temizliği bir o kadar zahmetlidir. Islak bir bezle dekoratif banyo asma tavanlarınızı silebilirsiniz. Lekelerin geçmemesi durumunda ise yapılması gereken boyamaktır.