Kilo Vermek Doğurganlığı Artırır mı ?

Günümüzün getirdiği hareketsiz yaşam ve tüketim çılgınlığı sağlıksız beslenmeye ve bunun sonunda aşırı kilo alımına ve obeziteye neden olabiliyor. Ki bu durumda özellikte bayanlarda yumurtalığın etrafının yağlanmasıyla adet düzensizliğine neden oluyor, dolayısıyla da üreme sağlığını tehdit ediyor ve hatta kısırlığa sebep olabiliyor.

Kilo Vermek Doğurganlığı Artırır mı ?  Bunun yanında hamileyken alınan fazla kilolar bebeğin sağlık gelişimini olumsuz yönde geliştiriyor. Bunun sonucunda ise düşük riskini artırıyor. Ayrıca normal yollarla hamile kalamayan çiftlerin tercih ettiği tüp bebek yöntemi ise kilolu bayanlarda pek işe yaramıyor. Ve ayrıca fazla kilo yumurtalıkların etrafındaki minik Kilo Vermek Doğurganlığı Artırır mı ?kesecikler de ve periferik yağ dokusunda salgılanan erkeklik hormonu fazla yağlanmayla üretiminin artması da yumurtalıkların salgılanma mekanizmasının bozulmasına ve dolayısıyla yumurta sağlığının düşmesine, bunların sonucunda ise döllenebilen yumurtanın rahme tutunmasını zorlaştırarak hamile kalma olanağını düşürür.

Yani fazla kilonuz varsa ve ne yaparsanız yapın hamile kalamıyorsanız bunun nedeni yumurtalıklarınızın etrafında yağlanması olabilir. Bu neden ile doktorunuzla da iletişim halinde olarak bir diyetisyenin de yardımıyla sporla ve sağlıklı beslenme ile sağlıklı kilo vermeye başlamalısınız. Çünkü spor ve sağlıklı beslenme ile yapılan diyetler sonucu vücudunuzun her bir bölümündeki kilolardan kurtulabilir, yani yumurtalıklarınızın etrafını saran periferik yağ tabakasının incelmesine dolayısıyla salgılanan erkeklik Kilo Vermek Doğurganlığı Artırır mı ?hormonlarının miktarının azalmasına ve normal yollarla döllenmiş yumurtanın ya da tüp bebek tedavisiyle rahminize yerleştirilen yumurtanın rahme tutunma şansını fazlasıyla artırmış olursunuz.

Yani kilo vermek eğer sorun rahim bölgesindeki yağlanmadan kaynaklanıyorsa doğurganlığı artırır. Ama sorunun bu olduğu tespit edildiyse bir haftada on kilo verdiren diyet gibi sağlıksız ve uzmanlar tarafından saçma görülen diyetleri uygulayarak değil diyetisyen kontrolü ve uygun sporla sağlıklı diyetler ile kilo vermelisiniz. Çünkü hızlı kilo verdiren diyet programları muhakkak vücudunuzun herhangi bi parçasına zarar verir ve eğer hamile kalırsanız bu zarar çocuğunuzu da etkileyebilir.