Bağışlamanın Gücü

İnsanoğlu değişik bir yaşam formu. Bazılarımız gün içinde aktifken bazılarımızsa pasif bir hayat sürmeyi tercih ediyor ama ortak noktamız şudur ki hepimiz gün içinde bir sürü konuyu kafamızda şekillendiriyoruz. Önemli konularda kafa yorduğumuz kadar değmeyecek konularda da sıkıntı yaşarız yeri gelir bir hafta, bir ay hatta bir yıl içerleriz.

bagislamanin-gucu

Her insan bizlere karşı tamimiyle doğru olamaz yeri geldiğinde küçük yanlışların yanında büyük yanlışlar da gün yüzüne çıkmaya başlar; kabullenemeyiz bunu nasıl yapar deriz hatta böyle arkadaşım olacağına hiç olmasın deriz ve bir daha onun suratına kelime dahi etmemeye yemin ederiz. İyi olan buydu, düşündük ve bize en iyi gelecek olanı seçtik ama içimizde bir boşluk olageldiği de aşikâr acaba bu kadar büyütmese miydik?

Bağışlamanın Gücü olarak yola çıkarsak bağışlamak ne kadar zor gözükse de başarılınca çok yüce bir eylemdir. Her konuda orta yol bulunur, bireyler ılımandır ve en önemlisi insanoğlu bu yanlış yapar. Büyütüp içimizi kemireceğine affedelim gitsin, şimdikinden kötü mü olacak sanki şans verelim gitsin.

Bağışlamanın gücü bağışlayan insanı da karşı tarafı da etkisi altına alır, bağışlayan insan karşısındakine şans verir ve onu ne kadar önemsediğini belli eder neticesinde; bağışlamak açık bırakılan bir kapıdır, bağışlanan taraf ise karşısındakini anlamak zorunda kalır sevdiğini bildiği kadar sevildiğini de anlar.

İnsanoğlu dediğim gibi anlaşılmaz bir yaşam formu; siz her ihtimale karşı bir şans daha verin, kendi kendinize düşünmekten hasar vereceğinize sakince karşı tarafı izleyin. Bağışlamanın gücüne inanın;\’ne kadar kötü olabilir?\’ demeyin \’ne kadar daha güzel olabilir?\’ deyin. Unutmayın bu dünya dâhilinde her şey sizin için, rahatlayın ve günün keyfini çıkarın. Biliyorum yeterince erdem sahibisiniz ama bağışlayın ve bir erdem sahibi daha olun sizin dünyanız daha da büyüyüp güçlensin.Hayatınızı Güçlü Bir Şekilde Yaşayın!